Before

03.03.2016 | King Dude

Po fantastycznie przyjętym koncercie na Asymmetry Festival King Dudepowraca do Firleja! Gwiazda mrocznego country zamelduje się we wrocławskim klubie 3 marca. Występ Amerykanina odbędzie się w ramach Before Asymmetry 2016, imprezy zapowiadającej przyszłoroczną edycjęAsymmetry Festival.

King Dude to artysta wykonujący muzykę z rewirów neofolk, dark folk i gothic country . Muzyka tworzona przez tę tajemniczą postać to ponure dźwięki wzbogacone o głęboki wokal. Teksty często dotyczą tematyki śmierci i bólu. Muzyk współpracuje blisko z Chelsea Wolfe, która użyczyła swojego głosu na potrzeby utworu „My Mother Was the Moon”. King Dude ma na swoim koncie cztery albumy, a ostatni z nich „Fear” ujrzał światło dzienne w 2014 r. Jego pierwsze wydawnictwa przywołują na myśl tradycyjny gitarowy neofolk z pod znaku Death in June. Dopiero od albumu „Burning Daylight” zaczął on eksperymentować z nowymi środkami, wplatając do muzyki elementy gotyckiego country, przywodzącego na myśl dokonania np. Wovenhand. Gdy dodamy do tego niezwykle unikalną barwę głosu wokalisty, która wielu kojarzy się z głosem Michaela Giry ze Swans, otrzymujemy wyjątkowo mroczny i niepokojący klimat.

Ostatni album King Dude’a “Songs of Flesh & Blood – In The Key of Light” ukazał się w czerwcu 2015. W ostatnich miesiącach w wywiadach muzyk szeroko mówił o tym, że to jego najbardziej osobisty krążek, że nagrywanie go prawie go zabiło oraz że z owego doświadczenia wyszedł silniejszy.

http://kingdude.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=mw3fTBd0R0g
https://www.facebook.com/kingdudemusic?fref=ts

Support: Sasha Boole / Саша Буль

Lubicie Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubicie też Sashę. Artysta gra na gitarze, banjo, perkusjonaliach i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał w 2014 roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Wydał też wtedy album „Survival Folk”. Jesienią 2014 roku po raz pierwszy przyjechał do Polski na trzy koncerty! Wyszły tak dobrze, że agencja koncertowa Borówka Music ponownie zaprosiła Sashę do naszego kraju – do dzisiaj zagrał cztery swoje trasy koncertowe, ale grał też jako support takich zespołów jak CeZik & KlejNuty, Henry David’s Gun, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che i Strachy Na Lachy. Niebawem Sasha wróci do Polski – pora
na kolejną trasę!

https://sashaboole.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=geiq5C22isM
https://www.facebook.com/sashabooleofficial/?fref=ts

21. 04. 2015 | Retox, So Slow, Lunapar

Justin Pearson (The Locust, Swing Kids) wraz z resztą muzyków RETOX zaprezentuje we Wrocławiu materiał ze swojej nowej płyty ‚Beneath California’. Lunapar (WRO) oraz So Slow (WAW) zapewnią intrygujący mix polskiej sceny gitarowej inspirowanej noise-rockiem, hardcore’m i klasyką.

Posiadacze biletów i karnetów na Asymmetry Festival 2015, a także osoby, które zakupią je przed jutrzejszym koncertem, wchodzą za darmo.

Przy okazji informujemy, że od najbliższego czwartku bilety oraz karnety na Asymmetry nie będą wysyłane pocztą. Osoby, które zakupią wejściówki po upływie tego terminu, odbierać je będą na bramce podczas festiwalu.

28.11.2014 | Zu

Reaktywowane Zu na jedynym koncercie w Polsce!

Ceniony na całym świecie free jazowy zespół Zu wystąpi 28 XI we wrocławskim klubie Firlej. Włoskie trio wznowiło niedawno działalność po dwuletniej przerwie.

 

Zu powstało w 1999 w Ostii, nieopodal Rzymu. Od tego czasu zespół konsekwentnie porusza się w obszarze szeroko pojętej muzyki awangardowej, zgrabnie mieszając ze sobą elementy jazzu, noise’u, metalu i punka. W przeszłości grupa współpracowała m.in. z Mike’em Patronnem, Matsem Gustafssonem czy hiphopowym składem Dälek. W 2012, po 12 latach nieustannej działalności, 14 albumach i ponad 2000 koncertach na każdym krańcu świata (m.in. wspólne trasy koncertowe z Sonic Youth, Faith No More i Fantomasem), trio znalazło się na skraju artystycznego wypalenia i ogłosiło przerwę. Jednak Zu to gorący wulkan energii, który nie da się łatwo ujarzmić. Gdy pewnego razu członkowie grupy, Luca i Massimo, rozmawiali ze sobą na Skypie z dwóch różnych krańców świata, poczuli, że mają jeszcze wiele wspólnych rzeczy do przekazania, i że historia Zu wcale się nie zakończyła. Uznali też, że jedynym perkusistą, z którym mogliby połączyć siły jest Gabe Serbian z kapeli The Loctus.

I tak się właśnie stało. Efektem powrotu zespołu do sali prób i studia jest wydana wiosną 2014 r. EP-ka „Goodnight, Civilization”. We Wrocławiu Zu wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, a ich suportem będzie zespół niespodzianka. Występ odbędzie się w ramach „Before Asymmetry” – serii imprez zapowiadających Asymmetry Festival, który odbędzie się w dniach 30 IV – 3 V 2015 r. w klubie Firlej.

Muzyka:
http://trostrecords.bandcamp.com/album/goodnight-civilization

Miejsce: Klub Firlej, Wrocław, ul. Grabiszyńska 56

Data: 28 11 2014, godz. 20:00

Bilety w sprzedaży od 17 X w cenie 29/37 zł, dostępne w serwisach TicketPro, Ekobilet oraz w Empiku i klubie Firlej.

22.11.2014 | Sage Francis

Sage Francis na jedynym koncercie w Polsce

Amerykański raper, Sage Francis, wystąpi 22 listopada we wrocławskim klubie Firlej. Artysta będzie promował w naszym kraju swój najnowszy album „Copper Gone”.

 

Sage Francis uważany jest powszechnie za jednego z największych współczesnych autorów tekstów hip-hopowych. Tworzy niezwykle wyraziste narracje, stanowiące najczęściej bezkompromisową krytykę zachodniego świata. Ochrzczony przez dziennikarzy muzycznych „praojcem indie-hopu”, zdobył sławę na początku 2000 roku, kiedy wygrał „Scribble Jam” – kto wie czy nie najważniejszą imprezę freestyle’ową w Ameryce. Ponoć po tym wydarzeniu zgłosiła się do niego wytwórnia Def Jam Records, aby przygarnąć go w swoje szeregi. Sage nie przyjął jej oferty z uwagi na – często podkreślaną przez siebie – niezależność. Zamiast tego stworzył własny label – Strange Famous Records. Kolejny przełom w karierze Sage’a nastąpił 11 października 2001, gdy nagrał i wypuścił w sieci kompozycję „Makeshift Patriot”. Data była nieprzypadkowa – minął miesiąc od 11 września, kiedy to miał miejsce zamach na World Trade Center.

Pomimo braku oficjalnej dystrybucji muzyka Sage’a rozprzestrzeniła się po całym świecie lotem błyskawicy. Kluby, w których występuje, zapełniane są po same brzegi. Fani cenią go najbardziej za artystyczną odwagę, zjadliwy i bezpośredni komentarz społeczno-polityczny, występujący w jego utworach na równi z językiem poetyckim. Amerykanin wydał do tej pory 6 albumów studyjnych, a ostatni z nich – „Cooper Gone” – swoją premierę miał na początku czerwca 2014 roku. Sage Francis po raz kolejny pokazuje, jak wspaniałym i niebezpiecznym jest twórcą. Gęsta gra słów, którą serwuje słuchaczom, poraża swoją sugestywnością. Amerykanin z lubością sięga po zapalne kwestie polityczne, ale potrafi również przekonująco opowiedzieć osobistą historię ze swojego życia. „Cooper Gone” to zdecydowanie najważniejszy punkt w dotychczasowej karierze rapera – pisze o płycie ceniony serwis Exclaim.

Support: Wojtek „Kidd” Cichoń – slamer, raper, poeta, organizator imprez performance poetry m.in. festiwalu Spoke’N’Word, comiesięcznego slamu poetyckiego w Warszawie, warsztatów spoken word. Od 2003 rok prezentuje swoje utwory spoken word na scenach Polski i reszty świata (Niemcy, Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Węgry, Francja, Ukraina, Chiny, Japonia, Islandia). Jako Kidd wydał 10 płyt pod szyldem skwer.org – współtworząc takie projekty muzyczne jak Rap Addix, ddekombinacja, Międzymiastowa

Start: 20:00 Bilety: 29 zł – pierwsze 30 sztuk, 39 zł do 21 listopada, 45 zł w dniu koncertu. Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

Strona internetowa: www.sagefrancis.net

Wydarzenie na Facebook’u: www.facebook.com/events/269024806619280/?ref=ts&fref=ts

Youtube: www.youtube.com/watch?v=6LVMSDPNObE

20.09.2014 | Yob/Pallbearer

YOB zagra w klubie Firlej!

Jeden z najważniejszych zespołów metalowych ostatnich lat, Yob, wystąpi 20 września w Polsce. Amerykanie w ramach trasy koncertowej promującej album „Clearing The Path To Ascend” zawitają do wrocławskiego klubu Firlej.

YOB (USA, Neurot Recordings)

Legendarne trio z Portland rusza w europejską trasę koncertową, promującą nowy album „Clearing The Path To Ascend”, którego premiera przewidziana jest na 1 września. Wydawnictwo ukaże się nakładem cenionej wytwórni Neurot Recordings. 20 września, we wrocławskim klubie Firlej, Yob zagra jedyny koncert w Polsce.

Yob, inspirując się dokonaniami Cathedral, Sleep, Electric Wizard czy Black Sabbath, wyznaczył nowe standardy doom metalu. Zespół zapowiada, że „Clearing The Path To Ascend” będzie ich przełomową płytą, osadzoną głęboko w gustach fanów i zarazem penetrującą nowe rejony ciężkich brzmień.

Strona internetowa: www.yobislove.com
Facebook: www.facebook.com/pages/Yob/36708497970
Wytwórnia: www.neurotrecordings.com

PALLBEARER (USA, Profound Lore)

Zespół został założony w 2008 roku przez basistę Josepha Rolanda. Pierwszy długogrający album Pallbearer ujrzał światło dzienne cztery lata później. Wydawnictwo nazwane „Sorrow and Extinction” zostało okrzyknięte przez magazyn „Rolling Stone” numerem jeden wśród metalowych płyt roku 2012. Jednocześnie zespół zyskał miano najbardziej obiecującego bandu w swojej kategorii muzycznej. Ich wrześniowy koncert w Firleju będzie promował kolejne wydawnictwo kapeli zatytułowane „Foundations Of Burden”. Ukaże się ono w sierpniu bieżącego roku.

Strona internetowa: www.pallbearerdoom.com
Facebook: www.www.facebook.com/pallbearerdoom
Wytwórnia: www.profoundlorerecords.com

Koncert odbędzie się w ramach Before Asymmetry, imprezy zapowiadającej Asymmetry Festival 2015.

Miejsce: ODA Firlej, Wrocław, ul. Grabiszyńska 56,
Start: 20:00,
Bilety: 40zł do 11.07, 50zł od 12.07 do 19.09, 60zł w dniu koncertu. Do nabycia w Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

Gdzie:

18.09.2014 | Wovenhand

Wovenhand zagra na Before Asymmetry!

We wrześniu polscy fani nowoczesnego rocka pojawią się w salach wrocławskiego klubu Firlej. To właśnie dla nich wystąpi uznana amerykańska formacja Wovenhand. Grupa będzie promowała świetnie przyjęty przez publiczność i krytykę album „Refractory Obdurate”.

Wovenhand (USA) Założony w 2003 roku przez Davida Eugene’a Edwardsa projekt był początkowo solowym projektem wokalisty słynnego 16 Horsepower, Davida Eugene’a Edwardsa, do którego dołączył później stały skład. Zespół prezentuje intrygujące i pełne pasji połączenie alt-country, folku i rocka, przywołujące ballady Nicka Cave’a, Jeffreya Lee Pierce’a czy Boba Dylana.

Charyzmatyczny lider zespołu David Eugene Edwards określany jest człowiekiem instytucją, który fanów na całym świecie przyciąga swoją muzyką, niezwykłą osobowością, potężnym i hipnotyzującym głosem. Wovenhand będzie promował we Wrocławiu swój najnowszy album „Refractory Obdurate”. Na wydanym przez Glitterhouse w Europie i Deathwish Inc. w USA krążku, Davidowi towarzyszą perkusista Ordy Garrison, gitarzysta Chuck French i basista Neil Kelner. Fani i dziennikarze są zgodni – „Refractory Obdurate” to dzieło dynamiczne, pełne punkowej energii i spirytualistycznego stoner – rocka. Jest to chyba najostrzejsze i najgłośniejsze dokonanie Edwardsa. Płyta zdobyła bardzo wysoką ocenę 8,2 dziennikarzy opiniotwórczego serwisu Pitchfork. Energetyczny dźwięk gitary, bezlitosne bębny, pełne pasji teksty – tak można w skrócie opisać najnowsze dzieło Wovenhand.

Support: Peter J. Birch.

Pochodzący z Wołowa 23 – latek jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. W 2013 roku wydał album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie. Nowy album Petera „Yearn” (Antena Krzyku/Borówka Music) trafił do sklepów 8 wrześniu.

Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy, Dania, Belgia, Szwajcaria i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już ponad 300 koncertów.

Grupa wystąpi w Firleju wraz z supportem niespodzianką. Już wkrótce pojawi więcej informacji na ten temat. Start: 19:00 Bilety: 75 zł – do końca czerwca, 85 zł od 1 lipca do 17 września, 95 zł w dniu koncertu. Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

01 - 03.05.2014 | Nadja, Canti Illuminati, DGF

Nie traćcie ducha! Specjalnie dla publiczności festiwalu przygotowaliśmy BEFORE ASYMMETRY.

1 maja usłyszycie sporą dawkę ciężkiego, gitarowego grania. Wystąpią: NADJA (Kanada), WHEN ICARUS FALLS (Szwajcaria), GAZERS (Francja), THE PRESTIGE (Francja), HOLOTROPIC (Słowacja).

2 maja odbędzie się druga edycja Canti Illuminati Festival, będącego przeglądem nowych zjawisk we współczesnej muzyce i sztuce dźwięku, o szerokim zakresie garunkowym od elektroakustycznej swobodnej improwizacji, przez nową kompozycję i eksperymentalne techno, po instalacje dźwiękowe. W tym dniu w ramach Canti Illuminati wystąpią: KETEV (Niemcy) ROBERT CURGENVEN (Australia), WE WILL FAIL (Polska), BARTEK KUJAWSKI (Polska), DUY GEBORD (Polska), ADAM WEBSTER (Wielka Brytania), JAKUB FRANK + MATEJ FRANK (Czechy), DJ Ryan R (Polska).

3 maja będziecie mogli wziąć udział w specjalnej edycji Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej. Wstęp wolny dla wszystkich kupujących i sprzedających!

Na obydwa dni koncertowe przygotowaliśmy dla Was 50 karnetów w cenie 30 zł, które możecie już kupić na stronie www.ekobilet.pl/klub-firlej. Są one dostępne tylko w przedsprzedaży.

Bilety na jeden dzień koncertowy kosztują 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu – możecie je kupić przez serwis ekobilet oraz w sieci ticketpro, czyli m.in. w sklepach MediaMarkt oraz w salonach Empik.

Przyjedźcie do Wrocławia i spotkajmy się w Firleju na BEFORE ASYMMETRY, aby za rok móc się cieszyć koleją pełną edycją.

Bilety: https://ekobilet.pl/klub-firlej /
lub w sieciach Empik, Media Markt i Saturn

Karnety: https://ekobilet.pl/klub-firlej/karnet-dwudniowy-before-asymmetry-1396874185/69511-bilety-na-koncert

————————
1 maja 2014, godz. 17 w Klubie Firlej
Dyskusja i spotkanie osób zainteresowanych Asymmetry Festival w związku z planowaną przyszłoroczną edycją.

Przyjdźcie. Porozmawiajmy o tym, co w Asymmetry powinno się zmienić, jakie macie oczekiwania artystyczne i pomysły organizacyjne. Przedstawimy zespół tworzący Festiwal i nasze wstępne założenia programowe. To spotkanie ma zainicjować szereg działań mających na celu oddanie festiwalu w ręce jego fanów.

————————
1 maja 2014, godz. 19 w Klubie Firlej
NADJA (Kanada)
WHEN ICARUS FALLS (Szwajcaria)
GAZERS (Francja)
THE PRESTIGE (Francja)
HOLOTROPIC (Słowacja)
wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/676710365720648 /

————————
2 maja 2014, godz. 13 w Klubie Firlej
Panel dyskusyjny – Canti Illuminati Festival

Temat: Po co nam dziś pisma o muzyce? Dyskusja o kulturotwórczej roli krytyki muzycznej.

Prowadzenie : Dominika Węcławek (M|I, Foch, National Geograpic Traveler)
Uczestnicy: Rafał Jęczmyk (Avant Art Festival), Andżelika Kaczorowska (RWA, Screenagers, Lineout), Wojciech Kucharczyk (Mik.Musik.!.), Paweł Kulczyński (Mik.Musik.!., Dunno), Paweł Malinowski (BDTA), Adam Poprawa (Jazz Forum, Odra), Piotr Tkacz (Dwutygodnik, Glissando, M|I, Popup), Michał Turowski (BDTA)

————————
2 maja 2014, godz. 19 w Klubie Firlej
Canti Illuminati Festival
KETEV (Niemcy)
ROBERT CURGENVEN (Australia)
WE WILL FAIL (Polska)
BARTEK KUJAWSKI (Polska)
DUY GEBORD (Polska)
ADAM WEBSTER (Wielka Brytania)
JAKUB FRANK + MATEJ FRANK (Czechy)
DJ Ryan R (Polska)
wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/247494932101207 /

————————
3 maja 2014, godz. 13-15 w Klubie Firlej
Dolnośląska Giełda Fonograficzna
Przyjdźcie na Giełdę z kasetami, szpulami, winylami i płytami CD. Wymieńcie się, kupcie lub sprzedajcie!
Fanpage Giełdy: https://www.facebook.com/DolnoslaskaGieldaFonograficzna