Asymmetry on the Road

Wrocławski festiwal po raz pierwszy zaprezentuje swój program poza granicami Polski. W dniach 21-24 października Entropia, Furia i Thaw ruszą w trasę Asymmetry on the Road po Mołdawii i Ukrainie. Partnerem trasy jest Culture.pl – flagowa marka Instytutu Adama Mickiewicza.

Każdy z występujących zespołów reprezentuje ekstremalną odmianę metalu podaną w nowoczesnej, przykuwającej uwagę formie. Każdy z nich wyrobił sobie markę na polskiej scenie występując razem z największymi projektami muzycznej alternatywy (Jarboe, Altar of Plagues, Vader, Behemoth, Nile). Każdy przyciąga na koncerty liczne grono fanów.

Kalendarium trasy:

21.10.2015 – Tarnopol (Ukraina): klub Koza, Bulvar Shevchenka 23
22.10.2015 – Iwano–Frankowsk (Ukraina): Bar Duck, Sichovykh Striltsiv 24A
23.10.2015 – Kiszyniów (Mołdawia): Albion Club, Puskin Avenue 22
24.10.2015 – Odessa (Ukraina): Underpub, Zhukovskogo 23

Asymmetry on the Road to trasa koncertowa promująca polską muzykę niezależną, łączącą w sobie najlepsze tradycje rocka i metalu z charakterystycznymi dla Festiwalu Asymmetry nowoczesnymi brzmieniami. Biorący w niej udział wykonawcy odwiedzą dwa kraje Partnerstwa Wschodniego: Ukrainę oraz Mołdawię. Najnowsza propozycja wrocławskiego klubu Firlej ma na celu promowanie polskich artystów, przede wszystkim młodych zespołów grających muzykę alternatywną, oraz kooperację artystyczną z instytucjami działającymi za wschodnią granicą.Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa wrocławskiego ośrodka: od kilku lat Firlej gromadzi w czasie festiwalu Asymmetry artystów, menagerów kultury, dyrektorów festiwali i dziennikarzy z całego świata, w tym gości i partnerów z Europy Wschodniej. Od 2011 do 2013 roku Firlej organizował konkurs dla młodych ukraińskich zespołów w ramach UA/PL Alternative Music Meetings oraz Art Meetings. Nowy projekt pod nazwą Asymmetry on the Road, jest wynikiem dotychczasowej międzynarodowej współpracy.
 entropia promo
Entropia
Entropia to powstały w 2007 roku w Oleśnicy zespół wykonujący black/post metal. Po premierze debiutanckiego albumu „Vesper”, który spotkał się z szerokim uznaniem krytyków i publiczności dzielili scenę w wielu krajach z takimi zespołami jak Mayhem, Altar of Plagues i Aluk Todolo. Obecnie pracują nad nowym albumem zatytułowanym „Ufonaut”, który łączyć będzie w sobie elementy black metalu i muzyki psychodelicznej.
thaw
Thaw
Zespół powstał w 2010 roku i z miejsca stał się jednym z najciekawszych projektów blackmetalowych w Polsce. W ich muzyce surowość black metalu łączy się z ciężarem sludge’u oraz wściekłymi, kakofonicznymi brzmieniami eksperymentów z pogranicza noise’u i elektroniki.
furia promo photo Rafal Kotylak www.kotylak.pl (2)
Furia
Chrzestni nekrofolku, najbardziej popularny i płodny twór kolektywu Let The World Burn. Zespół pchnął polski black metal w nowe rejony epatując ciężkim pięknem czarnej, śląskiej ziemi. Niebagatelna muzyka okraszona jest lirykami Nihila, jednego z najzdolniejszych polskich twórców ostatniej dekady. Muzycy Furii tworzą również Morowe, MasseMord, FDS czy Duszę Wypuścił. Dyskografię zespołu zamyka „Nocel” (Pagan Records) – płyta, która zdominowała ubiegłoroczne podsumowania muzyczne w Polsce, nie tylko w kategorii muzyki metalowej. Zespół reprezentował Polskę na tak prestiżowych imprezach jak Off Festival czy Primavera Sound Festival.