ASYMMETRY FESTIVAL w obiektywie KRZYSZTOFA ZATYCKIEGO.

K. Zatyckiego_plakat wystawy

Wernisaż: 30.04.2015, godz. 18.00

Miejsce: Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

www.firlej.wroc.pl, www.asymmetryfestival.pl

Wystawa czynna do 30.06.2015

Fotografia koncertowa jest niezwykle wymagającą i złożoną dziedziną fotografii. Dla jednych jest ona tylko zbiorem kadrów dokumentującym wydarzenie. Dla drugich –­ połączeniem reportażu z artyzmem i sztuką. Dla fotografa natomiast jest ciągłą walką z czasem, refleksem, sprzętem, zastanym oświetleniem, warunkami atmosferycznymi, decybelami. Stawia przed nim zarazem wiele ograniczeń jak i wyzwań.

Na wystawie w Firleju zaprezentowane zostaną zdjęcia Krzysztofa Zatyckiego, które wykonał podczas poprzednich edycji festiwalu Asymmetry m.in. takim zespołom jak:  Vader, Mayhem, Shining, Woody Alien, Cult of Luna, Metallic Taste of Blood, Ufomammut, Melvins Lite, The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, Killing Joke.

Zatycki w swoich kadrach zatrzymuje ulotne chwile, ukazuje emocje towarzyszące artystom podczas koncertów. Momenty, w których zatracają się w sobie i pozwalają „nieść się” dźwiękom muzyki. Fotografowi udało się uchwycić metafizyczną wręcz atmosferę i energię płynącą ze sceny.

Jak sam mówi: Fotografia koncertowa jest dla mnie możliwością przekazania emocji towarzyszących podczas występu, a także formą odskoczni od codziennej fotografii prasowej, jest fascynacją. To chwila, w której potrafię odciąć się od świata zewnętrznego. Często, pytany czy podobał mi się koncert, odpowiadam: „Nie pamiętam…”. Dlaczego? Koncentruję się na tym, co chcę pokazać w kadrach i świetle. Redakcja potrzebuje zdjęć  na emocje i refleksje czas przychodzi później. Fotografie prezentowane na wystawie to zaledwie ułamek zdjęć, które powstały podczas wszystkich edycji festiwalu. Poddane zostały obróbce komputerowej przy pomocy prostej formy nakładania warstw, które dodały im innego charakteru. Takie właśnie jest Asymmetry: mroczne, tajemnicze, nieszablonowe.

Krzysztof Zatycki – fotograf freelancer, specjalizuje się w fotografii prasowej i portretowej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z wiodącymi agencjami prasowymi i wydawnictwami (Agencja Reporter, Agencja Forum, Metal Hammer Magazyn). Fotografował gwiazdy polskiej sceny muzycznej, kultury oraz show biznesu. Na swoim koncie ma szereg sesji zdjęciowych z wydarzeń kulturalnych, eventów oraz ważnych imprez masowych. Obecnie na stałe związany z portalem dlaStudenta.pl.

Wystawa zorganizowana została w ramach Asymmetry Festival 2015.

Asymmetry Festival jest organizowany we Wrocławiu od 2009 r. Rdzeń programu festiwalu stanowi muzyka przekraczająca granice takich gatunków jak metal, rock, jazz oraz elektronika i pop. Jego główną ideą jest pokazywanie artystów bezkompromisowych, śmiało czepiących z tradycji muzyki popularnej, stosujących najnowocześniejsze kompilacje brzmień. Prawda przekazu i odwaga formy artystycznej to najważniejsze wartości jakim przyświeca idea ASYMMETRY. Więcej informacji o festiwalu oraz program tegorocznej, VI edycji, znajduje się na stronie: www.asymmetryfestival.pl.

Koordynator wystawy: Marta Przetakiewicz

Patroni medialni: dla studenta.pl, ŚwiatObrazu.pl, Dolnośląski Magazyn Fotograficzny, Miesięcznik Kontrast, PIK – Punkt Informacji Kulturalnej, plfoto.com

Wystawa czynna do 30.06.2015

Asyfest03052013

Asyfest04052013

fot. 3_K. Zatycki_Killing Joke_Asymmetry Festival 2012

fot. 4_K. Zatycki_Weedeater_ Asymmetry Festival 2011

K. Zatyckiego_plakat wystawy